امیر جعفری در یکی از مصاحبه هایش از آقازاده ها حمایت کرد و گفت که حقشان است!!

امیر جعفری متولد 10 شهریور سال 1353 است. امیر جعفری در تهران متولد شده است.امیر جعفری با ریما رامین فر ازدواج کرده و حاصل این ازدواج پسری به نام آیین است. امیر جعفری فعالیت بازیگری خود را در سال 1372 شروع کرد.امیر جعفری لیسانس مدیریت خور را از دانشگاه آزاد فیروز کوه گرفته است. امیر جعفری اصالتا برای زنجان است.

"امیر جعفری" بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص دارایی‌های فرزندان مسئولین گفت: 

«چرا وقتی زحمت و بی‌خوابی کشیدن ماشین خوب سوار نشوند؟!»

جعفری در این ویدئو استفاده از بیت‌المال، تمامی امکانات و موقعیت‌های عالی اجتماعی را که ناعادلانه در اختیار برخی افراد قرار گرفته است، حقی طبیعی می‌داند. وی همچنین مدعی است که در صورت داشتن اختیار، خود نیز دقیقاً چنین رفتاری می‌کرد. در ادامه حرف‌های این سلبریتی مشهور را راجع به موضوع مذکور می‌شنوید.

امیر جعفری در بخشی از سخنانش می‌گوید: اگر فرزند وزیر بنز سوار می‌شود، حق دارد چون پدرش بی خوابی کشیده، زخمت کشیده و حالا پسرش می‌تواند بنز سوار شود. امیر جعفری همچنین درباره خودش می‌گوید: بعد از انتشار این حرف کاربران اینستاگرام می‌گوید شماها پول بیت المال را می‌گیرد. کدام بیت المال. من زحمت کشیدم. من بی‌خوابی کشیدم. فیلم جنجالی امیر جعفری را با هم ببینیم:

واکنش کاربران به حمایت امیر جعفری از مسئولین

305988_123

عده‌ای در فضای مجازی با دست به دست کردن عکس امیر جعفری با بابک زنجانی به رابطه برخی سلبریتی‌ها با صاحبان پول وقدرت اشاره کردند.

واکنش‌ها اما به فضای مجازی محدود نشد و امروز روزنامه‌ها و رسانه‌های رسمی نیز به سخنان امیر جعفری واکنش نشان دادند.

روزنامه آفتاب یزد در مطلبی درباره فیلم جنجالی امیر جعفری با عنوان: "آقای امیرجعفری! همان بهتر که رئیس‌جمهور نشدی" نوشت: سالهاست که جامعه از پدیده آقازادگی و ثروت‌های میلیاردی‌شان که شاید برای هر ریال آن عرقی ریخته نشده، گله دارند. پدیده‌ای که تبعیض و نابرابری را فریاد می‌زند. آنهم در این شرایط و اوضاع نابه سامان اقتصادی که زندگی مردم را دستخوش تغییر کرده است. حال در چنین شرایطی امیر جعفری بازیگر کشورمان حرف‌هایی را به زبان می‌آورد که موجب حیرت کاربران شبکه‌های اجتماعی شده است. او تمام قد از پدیده آقازادگی و انتصاب‌های فامیلی دفاع کرده است! او گفته است: «من اگر رئیس جمهور می‌شدم این اجازه را نمی‌دادم که برادرم بیکار باشد بابا مملکت دستمه. یا می‌گویند پسر فلان وزیر بنز سوار شده است؛ حتما پدرش بدبختی و زحمت کشیده. چرا پسرش بنز سوار نشه! پدر تو هم زحمت و بیخوابی می‌کشید و می‌رفتی ماشین خوب سوار میشدی. الان برخی میان در اینستاگرام من میگن شما هنرمندان پول بیت المال رو استفاده می‌کنید. بابا زحمت کشیدم بی‌خوابی کشیدم تا به اینجا برسم»

اینکه امیر جعفری امکانات و موقعیت‌های عالی اجتماعی را که ناعادلانه در اختیار برخی افراد قرار گرفته است حق طبیعی آن‌ها می‌داند جای تامل دارد. اکنون این اظهارات امیر جعفری واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی را در پی داشته است.

یکی از کاربران در این مورد نوشته است: «پدر من سه ماه رفته بود کارگری یه استان دیگه وقتی برگشت خونه انقدر شکسته بود آرزو می‌کردم برم زمین. حاضرم شب و روز بیخوابی بکشم کارگری باشه کار کنم تا غم پدرمو نبینم»

کاربر دیگری گفته است: «کاش هنرمندان اصلا اظهارنظر نکنند. نخواستیم صدای مردم شوند فقط زخم نشوند»

کاربران دیگر نوشته‌اند: «این ویدیو امیر جعفرى رو که دیدم فقط تونستم واسه بابام بغض کنم!»، «امیدوارم اون پدرایی که از شدت کارو خستگی و بدن درد و بغض شبا خوابشون نمیبره این کلیپتو نبینن آقای جعفری»، «سلبریتى مردمى امیر جعفرى که میگه هرکى شب نخوابیده و زحمت کشیده پسرش بنز سواره، بقیه مردم هم که ۴٨ساعت از ٢۴ساعت کار میکنن ولى بازم دستشون به دهنشون نمیرسه به خاطر اینه که زحمت نمیکشن»، «آقای بی‌خوابی کشیده، مشکل ما با شما دقیقا اونجاییه که مملکت رو برای کسی میدونین... بدبختی ما دقیقا اونجایی هست که بازیگر سینما، آدم اجتماعی و سیاسی مملکت شده و به این زیبایی بی‌منطق حرف میزنه...»، «اصلا به ذهنم نمی‌رسید روزی امیر جعفری این حرفا رو بزنه»، «آقای امیرجعفری پدر یکی از دوستام کارگره صبح تا شب سر کاره شبا هم از درد ناله میکنه یکی دیگه هیچ وقت پدرش و ندید، چون رفت جونش رو داد واسه این مملکت نتونست شب تا صبح بیدار باشه واسه بچه‌اش بنز بخره یکی دیگه جانباز شیمیایی با یه ترکش تو سرش شب تا صبح بیداره و خواب نداره نتونسته واسه...»، «آقای امیر جعفری پدر من جانباز جنگه شیمیاییه و پاش مجروحه و شنوایی‌اش کمه تا زمان بازنشستگی یعنی سی سال خدمت عکاس خبرگزاری بوده تو مسلک جنابعالی پدر من زحمت نکشیده که الان هنوز مستاجره!»، «خود من فقیر هم ۲۰ سال درس خوندم و ۲۰ ساله هم دارم زحمت می‌کشم و کار می‌کنم. ولی ۶ ماه است که چشم خانواده‌ام به گوشت قرمز نیفتاده. هزار جا بدهکار هستم و قسط عقب مونده دارم. بیا مثل مرد بگو زرنگی نه زحمت‌کش. زرنگی و خوب استفاده کردی از موقعیت ایجاد شده»، «آقای بازیگر بابای ما هم هشتاد سال زحمت کشید سه شیفت در معدن و کار کشاورزی، ولی الان پراید هم نداره»، «زحمت و بیخوابی! کارگرای بدبخت زحمت نمیکشن؟ مرزبانای این مملکت بیخوابی نمی‌کشند سر مرز؟ فقط بازیگرا زحمت می‌کشند؟»، «یه کارگر بیچاره که اگه کارم داشته باشه با یه شغل حتی نمیتونه امکانات اولیه زندگی رو جور کنه شب وروز کارکنه تازه بتونه خرج روزانه دربیاره یا ما معنی زحمت وشب بیداری رو نمیدونیم یا اونا نمیدونن زحمت کشیدن یعنی چی. شما رو به خدا و وجدانتون میسپاریم... متاسفم»، «آقای جعفری همون بهتر که رئیس جمهور نشدی شما که هنوز اینو درک نکردی وظیفه اولیه رئیس جمهور رسیدگی به مشکلات مردمه نه در اولویت گذاشتن اقوام خودش این حرف‌ها هم ازت بعید نیست در ضمن کی بی‌خوابی نکشیده یا الان نمیکشه که شما دم از بی‌خوابی میزنی بهتر که ممکلت دست امثالی مثل شما اصلا نیفته»

 

 

ارسال نظر