مهران مدیری حتی از محمدرضا شجریان بالاتر است!!

پس از برسی هایی که شد برای انتخاب بهترین چهره فرهنگی و هنری به 6 گزینه(مهران مدیری-رضا عطاران-محمدرضا شجریان-شهاب حسینی-نوید محمدزاده-عادل فردوسی پور) زیر رسیدیم که انتخاب آنها به عهده مخاطبان می باشد.

مهران مدیری کارگردان و بازیگر معروف سینما و تلویزیون در هجدهمین روز از فروردین ماه سال 1346 در تهران متولد شد. مهران مدیری  علاوه بر بازیگری و کارگردانی در زمینه های دیگری مثل خوانندگی، مجری گری، طراحی صحنه و لباس، مجری طرح، صداپیشگی و تهیه کنندگی نیز فعالیت دارد.

 

مهران مدیری

محمدرضا شجریان متولد تاریخ ۱ مهر ۱۳۱۹ در مشهد، موسیقی‌دان، آهنگ‌ساز، خواننده و خوشنویس اهل ایران و نامزد ۲ جایزه گرمی است.محمد رضا شجریان در تاریخ ۱۷ مهر ۱۳۹۹ درگذشت.

شجریان

عادل فردوسی‌پور متولد۱۱ مهر ۱۳۵۳است.عادل فردوسی پور گزارشگر فوتبال، تهیه‌کننده، مجری تلویزیونی، گوینده، مترجم و مدرس دانشگاه اهل ایران است.

عادل فردوسی پور

فردوسی‌پور فعالیت حرفه‌ای خود از سال ۱۳۷۲ با روزنامه‌نگاری در مجلات ورزشی شروع کرد و سپس در تلویزیون نیز به عنوان گزارشگر ورزشی مشغول به کار شد. او پس از گزارشگری مسابقات فوتبال جام جهانی ۱۹۹۸ به شهرت رسید و در سال ۱۳۷۸ برنامه ۹۰ را برای بررسی فوتبال ایران طراحی و تهیه کرد. او تا سال ۱۳۹۷ که از سوی مدیریت شبکه سه کنار گذاشته شد، به اجرای ۹۰ پرداخت و این برنامه همواره از پرمخاطب‌ترین و بهترین برنامه‌های صداوسیما به شمار می‌رفت.

شهاب حسینی تنکابنی (متولد14 بهمن ۱۳۵۲) بازیگر، کارگردان، تهیه‌کننده و گوینده ایرانی است.شهاب حسینی در سال ۱۳۸۷ با بازی در فیلم سوپر استار، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر را دریافت نمود.شهاب حسینی در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶ با ایفای نقش در فیلم فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی، توانست جایزهٔ بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم کن را به خود اختصاص بدهد.همچنین او خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد جشنواره بین‌المللی فیلم برلین ۲۰۱۱ را به‌همراه گروه بازیگران فیلم جدایی نادر از سیمین کسب کرد.وی در پروژه‌های گوناگونی با سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز همکاری کرده‌است.

شهاب حسینی

رضا عطاران  (متولد۲۰ اردیبهشت ۱۳۴۷) بازیگر، کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس ایرانی است. رضا عطاران در رشتهٔ اقتصاد دیپلم خود را دریافت کرد و برای ادامهٔ تحصیل به دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران رفت. با این حال پس از مدتی تحصیل را رها کرد و به سینما روی آورد. آغاز فعالیت عطاران به‌عنوان بازیگر در تئاتر حسن حامد در دههٔ ۱۳۶۰ صورت گرفت و این همکاری تا سال ۱۳۷۱ ادامه داشت.

نوید محمد زاده

نوید محمدزاده متولد۱۷ فروردین ۱۳۶۵ است.نوید محمدزاده بازیگر سینما و تئاتر اهل ایران است.

 

شهاب حسینی : 11.05%

محمدرضا شجریان : 22.31%

عادل فردوسی پور : 25.38%

رضا عطاران : 6.14%

مهران مدیری : 28.66%

نوید محمدزاده : 6.45%

 

 

 

 

ارسال نظر