قسمت هایی از بدن داماد.

قلب ، دست ، چشم داماد برای مهریه به عروس خانم داده شد.

مهریه های عجیب هر از چند گاهی خبر ساز می شوند حال اینکه چرا گاهی عروس خانم ها از مهریه های نامتعارف استفاده میکنند خود جای سوال دارد و اینکه چرا آقا داماد ها تن به این گونه مهریه ها می دهند یه طرف دیگر ماجراست ، حال باید دید آیا این مهریه است که پایه های زندگی را مستحکم می کند یا خیر.

چند سال قبل، یک عروس‌خانم‌ برای این‌که شوهرش پایش را کج نگذارد مهریه‌‌ ای مانند قسمتی از بدن شوهر تعیین کرد! جنجال مهریه‌ای مثل قلب داماد یا دست و پای آن‌ها، باعث شد حقوقدانان به موضوع واکنش نشان دهند و مشخص شد این مهریه‌ها قابل مطالبه نیست.

برخی مهریه‌ها گرچه نامتعارف نیستند، اما عجیب و غریب هستند. ۱۰۰ لپ‌ تاپ آخرین مدل روز، یک کامیون گل رز قرمز، ١٠٠ تابلوی نقاشی، ۱۹۷۸ توپ ورزشی، مرجان‌های دریایی، ۱۲۰۰ نان بربری و حفظ دیوان حافظ از جمله این مهریه‌های عجیب هستند.

در ادامه می‌توانید ماجرای برخی از این مهریه‌ها را مطالعه کنید.

کامیون گل برای مهریه:

زن کرمانی پس از این‌که از همسرش جدا شد، از دادگاه تقاضا کرد شوهرش مهریه‌اش را که یک‌میلیون شاخه گل رز بود به او بدهد. مرد جوان وقتی شنید همسرش درخواست وجه گل‌ها را کرده، اعلام کرد حاضر است تمام یک‌میلیون شاخه گل رز را تهیه کند. او مدعی بود از شهرهای پرورش گل می‌تواند رزها را با قیمت کمتری تهیه کند و حاضر نیست چهارمیلیارد تومان به همسرش بپردازد. سرانجام مرد جوان یک‌میلیون شاخه گل رز قرمز را از چند شهر با ۵۰۰میلیون تومان خرید و با کامیون برای همسر سابقش فرستاد.

کامیون

مرجان‌های‌ دریایی را می‌خواهم

نیلوفر در جلسه دادگاه به قاضی گفت: فکر می‌کردم مرد رویاهایم را پیدا کردم، چون او را در سفر شمال دیدم ۵۰۰۰ مرجان‌دریایی را به عنوان مهریه تعیین کردیم. بعد ازدواج رفتار سعید عوض شد و او دیگر مرا دوست نداشت. تندخو شده بود. هر کاری کردم رفتارش عوض نشد و مجبورم کرد از او جدا شوم. حالا هم مهریه‌ام را می‌خواهم و او باید ۵۰۰۰ مرجان‌ دریایی را بدهد. این مهریه به‌خاطر مالیات نداشتن قابلیت دریافت نداشت.

مرجان دریایی

١٢٠٠ نان بربری مهریه زن جوان

زن جوان به دادگاه خانواده تهران آمد و در شکایتی از همسر بی‌مسؤولیت خود تقاضای پرداخت مهریه‌اش را کرد. این زن به قاضی پرونده گفت: شوهرم بی‌مسؤولیت است و هیچ مسؤولیتی را در زندگی قبول نمی‌کند. زن ادعا کرد مهریه‌اش ۱۲۰۰ نان بربری است. قاضی با احضار همسر این زن از او خواست که مهریه را بپردازد که مرد ۲۹ساله گفت: من همسرم را طلاق نمی‌دهم و مهریه او را هم پرداخت نمی‌کنم. او لجباز است و با این‌کارها می‌خواهد لج من را دربیاورد.

بربری

قاضی پس از شنیدن حرف‌های مرد او را ملزم کرد که مهریه همسرش را بپردازد. مرد جوان هم یکجا ۱۲۰۰ نان بربری برای همسرش خرید و مهریه او را پرداخت.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر