جوان نگه داشتن وبا طراوت نگه داشتن پوست بدون استفاده از مواد شیمیایی

پوست ما را وادار می کند که به فکر پیشگیری از بروزچین و چروکها باشیم .هر چندهمیشه متخصصان پوست راهکارهایی برای جوان سازی پوست می گویند.اما حداقل ما ایرانی ها که خودمان دارای طب سنتی هستیم روشهای درمانی وابسته به گیاهی را به مواد شیمیایی ترجیح میدهیم.

ادویه

اگر بر روی پوستتان چین و چروک‌ ایجاد شد می توانید از خوراکی های زیر استفاده کنید.

روغن نارگیل

فواید روغن نارگیل برای پوست بسیار است و از آنجا که به مرطوب سازی پوست کمک می‌کند، برای از بین بردن چین و چروک‌های اطراف دهان مفید خواهد بود. ماساژ دادن اطراف دهان با کمی روغن نارگیل و ماندن آن بر روی پوست در طول شب، روش ایده آلی برای از بین بردن چین و چروک‌هاست.

 

آبلیمو

آبلیمو فواید بسیار زیادی دارد. شما می‌توانید آبلیمو را بر محل چروک بمالید و برای مدتی صبر کنید، سپس اطراف دهان را با آب بشوئید تا چین و چروک اطراف دهان خود را برطرف کنید.

برخی از ادویه‌ها

با مخلوط کردن ۱ قاشق غذاخوری ادویه پودر شده با ۳ قاشق غذاخوری عسل و قرار دادن آن بر روی پوست صورت به مدت ۲۰ دقیقه یا حتی یک شب، می‌توانید برخی ادویه‌ها مانند دارچین و زردچوبه را به برنامه ضد پیری خود اضافه کنید و از چین و چروک اطراف دهانتان خلاص شوید.

سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ به سفت شدن پوست و کاهش چین و چروک کمک می‌کند، به این ترتیب که تخم مرغ را مستقیماً بر روی پوست اطراف دهان و چشم بمالید و پس از مدت ۳۰ دقیقه آن را با آب گرم شستشو دهید؛ این دستور العمل را می‌توان تکرار کرد تا به نتایج مطلوب

 

ارسال نظر