ممکن است گاهی اوقات بدنمان دچار درد های بزرگ و کوچکی شود که بعضی از آن درد ها از نظر ما سطحی است ولی نکته قابل توجه این است که نباید از این درد ها ساده گذشت.

درد  حسی ناخوشایند است که همه ی انسان ها چندین بار آن را تجربه کردند. درد زمانی ایجاد می شود که آسیبی به بافت های بدن برسد.درد هشداری است که باید همه انسان ها آن را جدی بگیرند. در این مطلب 7 دردی که عدم توجه به ان ممکن است موجب مرگ شود را بخوانید.

دردهایی خطرناک که باید جدی گرفته شوند:

1- سردردهای ناگهانی که به یکباره و با شدت آغاز می شوند

در برخی از موارد با سرگیجه و تاری دید همراه هستند.این دردها بیشتر مربوط به آنوریسم منطقه ای بالن شکل روی شریان هاست . در 50 درصد موارد دردهای این چنینی نشانه خونریزی در مغز هستند که به دلیل پارگی آنوریسم رخ می دهد. همانطور که گفته شد همیشه سردرد علت این نوع مشکلات جدی نیستند اما شدت و نوع سردرد می تواند نگران کننده باشد.

2-دندان دردی که با فشردن دندان ها به هم تغییر می کنند

دردهای خطرناک در دندان

عادت فشردن دندان ها موجب آسیب جدی به مینای دندان می شود و به مرور زمان ریشه دندان را مورد آسیب قرار می دهد . اگر دندان درد دارید و مدام دندان هایتان را فشار می دهید بعد از گذشت مدتی با فشردن دندان ها به هم متوجه می شوید که فک هم واکنش نشان می دهد پس حتما باید به دندان پزشک مراجعه کنید چرا که ریشه دندان شما در معرض خطر نابودی است و از آنجایی که عصب های موجود در ریشه به بخش های دیگر هم ارتباط دارد می تواند بستری برای بروز بیماری های خطرناک باشد.

3-دردهای دستگاه گوارش و شکمی

شاید بیشتر دردهای شکمی را به درد معده نسبت دهیم اما این درد متفاوت است . دردخطرناکی که در شکم بروز می کند و به سمت راست کشیده می شود می تواند شما را زیر تیغ جراحی ببرد. این درد در طول 24 ساعت با شدت بیشتری ادامه می یابد . اگر چنین احساسی دارید باید بدانید که در معرض ترکیدگی آپاندیس و یا انتقال میکروب روده به داخل فضای شکمتان هستید.

4- درد پشت که همراه با تب باشد

تصور نکنید که درد پشت و حالت تهوعی که همراه با تب است نشانه ی یک معده درد ساده است چرا که این حالت بیشتر در زمانی رخ می دهد که باکتری های ادراری به کلیه نفوذ کرده اند . این اختلال با عفونت ادراری آغاز می شود و با دردهای شدیدو تب ادامه می یابد.

5-در یک نقطه خاص در ساق پا

این حالت درد ساق پای شما ممکن است نشانه ترومبوز ورید عمقی باشد. این حالت یعنی وجود لخته خون در یکی از شریان های ساق پا که بیشتر به دلیل استفاده از قرص های ضد بارداری و قرار گرفتن طولانی مدت در ماشین و هواپیما رخ می دهد. دلیل عجله برای رفع این درد می تواند این باشد که با ماندگاری طولانی مدت لخته خون اندازه آن بزرگتر شده و یا به سمت ریه ها حرکت می کند.

دردهای خطرناک در ساق پا که منجر به بیماری های خطرناک ریوی می شوند

6- گرفتگی های قاعدگی که با دارو هم بهبود نمی یابند

این حالت را در اصطلاح اندومتریوز می نامند ، مشکلی که مانع باروری می شود و در اکثر زنانی که قاعدگی های دردناک دارند بیشتر دیده می شود ولی اگر تکرار شود خطرناک است پس بهتر است قبل از بی نتیجه بودن درمان به پزشک مراجعه کنید.

7- دردهای شدید در تیغه شانه

نشانه ای از حمله ی قلبی بی نشانه ، بله درست است که 30 درصد افرادی که دچار حمله قلبی شده اند دردهای وسط قفسه سینه و قسمت پشت شانه را نادیده گرفته اند. از دیگر نشانه های شایع حملات قلبی می توان به درد در فک ، تنگی نفس و حالت تهوع اشاره کرد. اگر این حالات در شما وجود دارد بدون معطلی به پزشک مراجعه کنید.

 

ارسال نظر