تحقیقات ثابت کرد که کرونا آسیب جدی بر روی مهم ترین سلول بدن میزند!!

کرونا ویروس (کووید 19) یک سال است که با مردم جهان همراه است.کرونا متاسفانه در این یک سال جان خیلی از عزیزانمان را گرفته است.کرونا ویروسی است که نسبت به روزای اول تغییرات زیادی داشته و الان با ویروس کرونا جهش یافته انگلیسی همراه هستیم که متاسفانه جوان ها را درگیر میکند.محققان تحقیقات زیادی روی ویروس کرونا انجام داده اند و به نتیجه جدیدی رسیده اند که در ادامه با هم میخوانیم:

200674_172

تا نتایج این مطالعه محققان بر این باور بودند که مشکلات قلبی ناشی از کووید 19 ، به دلیل وجود التهاب در پاسخ به عفونت ویروسی است ولی مطالعات جدید نشان داد ویروس به طور مستقیم سلول‌های عضلات قلب را از بین می‌برد.

گروه خونی ای که بیشترین ابتلا به کرونا را دارد+توضیحات

این مطالعات که با استفاده از سلول‌های بنیادی مهندسی‌شده عضلات قلب صورت گرفته است، نشان می‌دهد که چگونه ویروس به طور مستقیم سلول ‌های قلب را هدف قرار می‌دهد و منجر به تخریب سلول‌های مسئول انقباض عضلات قلب می‌شود.

نحوه تاثیر ویروس کرونا بر قلب با ویروس آنفلوآنزا کاملا متفاوت است؛ به همین دلیل اطلاعات اندکی در این زمینه وجود دارد.

هنوز مشخص نیست که تاثیر ویروس کرونا بر قلب در درازمدت چگونه است.

تست+کرونا

آمار مبتلایان به کرونا در جهان

ویروس کرونا عامل بیماری کووید ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در همه جهان منتشر شد؛ به طوری که سازمان بهداشت جهانی در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز همه‌گیری جهانی (پاندمی) این بیماری را تأیید کرد.

بیماری کووید ۱۹ بر اساس آمار رسمی کشورها تاکنون حدود ۱۱۲ میلیون نفر را در دنیا مبتلا کرده و بیش از دو میلیون و ۴۵۰ هزار نفر نیز بر اثر بیماری کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

به تازگی نیز جهش ویروس کرونا در انگلیس و آفریقا که موجب افزایش سرایت، بیماری‌زایی و مرگ و میر آن شده، نگرانی‌های جدیدی را در جهان به وجود آورده است.

 

ارسال نظر