به هیچ عنوان نمی توانیم ویروس کرونا را پیش بینی کنیم .و همچنان این ویروس در کشور در حال گردش است.

علی رضا رِئیسی سخنگوی مبارزه با ویروس کرونا به این موضوع اشاره کردکه وضغییت کرونا چه در ایران وچه در جهان اصلا مطلوب نیست.114 میلیون نفر در دنیا مبتلا به این ویروس هستند و متاسفانه 2 میلیون 500 هزار نفر جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست دادند.

اوافزود: وضعیت روند بیماری در کشور صعودی است ولی در خوزستان و چهارمحال و بختیاری این ویروس به شدت فعال است و فعالیت ویروس انگلیسی در خوزستان بالاست و میزان بستری ها افزایش پیدا کرده است. زایش پیدا کرده است.  اما در مقابل این ویروس به زانو در آمدند. وضعیت روند بیماری در کشور صعودی است ولی در خوزستان و چهارمحال و بختیاری این ویروس به شدت فعال است و فعالیت ویروس انگلیسی در خوزستان بالاست و میزان بستری ها افزایش پیدا کرده است.

در دزفول و برخی شهرها پروتکل ها بهترشده و بیماری رو به کاهش است.ولی با این حال 11 شهر قرمز در استان خوزستان داریم.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا افزود می توانیم از حالت قرمز خارج شویم.

آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه جز شهرهای قرمز در استان خوزستان هستند. در حال حاضر 32 شهر نارنجی ، 251 شهر زرد، 154 شهر آبی در ایران وجود دارد.

روز پنجشنبه واکسیناسیون سالمندان در خانه کهریزک آغاز شد.واکسیناسیون برای افراد معلولیت های ذهنی وجانبازان نیز آغاز شد

رئیسی اظهار کرد: از مردم عزیزمان می خواهیم چند هفته باقیمانده تا عید را با دقت رصد کنند تا نوروز آرامی سپری کنیم. ویروس خیلی قابل پیش بینی نیست و موجی از بیماری شهر و استان ها را می تواند دچار کند.

او ادامه داد: قرار است جمعیت هلال احمر برای مرزها به کمک بیاید. مرزهای غربی کشور بسته شده‌اند و به شدت کنترل می‌شود و امیدواریم مرزهای زمینی و هوایی و... را نیز کنترل کنیم گرچه ویروس انگلیسی در کشور گردش داشته و باید از انتشار بیشتر آن جلوگیری کرد.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در پایان گفت: امیدواریم در چند هفته با رعایت پروتکل ها مانع از انتشار ویروس شویم تا عید نوروز خوبی را داشته باشیم.

 

ارسال نظر