کرونای ژاپنی گونه خطرناک تر از کرونا انگلیسی است.ژاپن گفت:این بیماری در برابر واکسن مقاوم است.

مدتی است که ابتلا به بیماری کرونا همه ی جهان را دریر کرده است. بر اثر کرونا بسیاری از عزیزانمان اکنون در میانمان نیستند.متاسفانه هر چند وقت یکبار گونه ای جدید از کرونا نمایان می شود.

موسسه ملی بیماری‌های عفونی ژاپن روز جمعه خبر داد که گونه جدیدی از ویروس کرونا را شناسایی کرده که از خارج این کشور وارد شده و دارای جهش‌هایی است که به طور بالقوه اثر واکسن‌های موجود را برای مقابله با ویروس کرونا کاهش می‌دهد.

این موسسه ژاپنی اعلام کرد با وجود آنکه این گونه جدید از خارج وارد ژاپن شده اما نتوانسته منشأ کشوری که این گونه متعلق به آن بوده را مشخص کند.

بر اساس گزارش روزنامه «آساهی» ژاپن، این نگرانی وجود دارد که گونه جدید شناسایی شده ویروس کرونا در برابر واکسن‌های موجود به خصوص واکسن «آسترازنکا» مقاومت باشد.

«کاتسونوبو کاتو» از وزرای کابینه ژاپن روز جمعه گفت که گونه جدید تا کنون 93 نفر را در این کشور مبتلا کرده که 2 نفر از آنها خارج از کشور بوده‌اند. تمامی افرادی که به گونه جدید مبتلا بوده‌اند از منطقه «کانتو» هستند.

اولین عکس ریه مبتلا به کرونا انگلیسی

ژاپن تا کنون ابتلای 151 نفر در این کشور به گونه‌های برزیلی، انگلیس و آفریقای جنوبی ویروس کرونا را تایید کرده است.

تا کنون 424 هزار نفر در ژاپن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد هفت هزار و 300 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس آمارها، تا کنون بیش از 111 میلیون نفر در سرتاسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده که از این تعداد بیش از 2 میلیون و 450 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند

منبع:خبرگزاری رکنا

ارسال نظر