دانش آموزان خوشحال باشند، معاون وزیر آموزش و پرورش اعلام کرداراءه تکالیف سنتی یا پیک نوروزی در تعطیلات نوروزی ممنوع می باشد.

پیک نوروزی یکی از مهم ترین بخش در نظام آموزش و پرورش بوده است.ولی تکالیف سنتی  در اوضاع کرونایی به برنامه عید،هنر و داستان تغییر کرده است.

 رضوان حکیم‌زاده معاون وزیر آموزش و پرورش در نشست شورای معاونین و روسای آموزش و پرورش استان هرمزگان با بیان اینکه مطابق سال گذشته، تکالیفی با عنوان تکالیف نوروزی نخواهیم داشت، گفت:

تکالیف سنتی توسط معلمان برای ایام نوروز ممنوع است و فقط برنامه «عید، هنر و داستان» برای دانش‌آموزان اجرا می‌شود.

وی افزود:

برنامه «عید، هنر و داستان» با اهدافی همچون پرداختن به ابعاد عاطفی، هنری و تربیتی و همچنین آماده‌سازی بستر مناسب برای بروز استعدادهای درونی و هنری دانش‌آموزان برنامه‌ریزی شده است.

حکیم‌زاده تصریح کرد:

دانش‌آموزان می‌توانند از بستر فیلم و نمایش و عکس و نقاشی و دیگر ابعاد هنری با موضوعات مختلف از جمله دنیای با بیماری کرونا و دنیای بدون کرونا و همچنین دلتنگی برای مدرسه در راستای طرح آجر به آجر استفاده کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت:

برنامه عید و داستان جایگزین شد که دانش‌آموزان در سه محور داستان‌گویی، داستان‌خوانی و داستان‌نویسی بتوانند خلاقیت‌های خود را بروز دهند و با کتاب انس بگیرند تا به واسطه نوشتن داستان مهارت‌های نوشتن و از طریق داستان‌خوانی مهارت‌های خواندن را تقویت کنند.

به گفته حکیم‌زاده، این برنامه علاوه بر حرکت در راستای علایق دانش‌آموزان، در عین حال فرصت‌هایی را برای پرورش خلاقیت آنها ایجاد می‌کند و دانش‌آموزان درگیر فضای مجازی نمی‌شوند.

 

 

ارسال نظر