دختر حاکم دبی با انتشار ویدیو های مخفی از خود میگوید گروگانگیر پدرش است

دختر حاکم دبی با انتشار یک ویدیو افشاگری در خصوص گروگانگیری از سوی پدرش انجام داد که تاکنون بازخورد جهانی زیادی را در پی داشته است. از طرفی توئیت نماینده زن مجلس که برای این دختر پیام فرستاده بود باعث بازتاب زیادی شده است.

دختر حاکم دبی که در پی فرار نافرجامش به دست نیروهای امنیتی پدرش گرفتار شد با ارسال پیام های مخفیانه در دستشویی ویلایی که در آن محبوس بود از دوستانش درخواست کمک کرد. این در حالی است که مدت هاست پیام های ارسالی او متوقف شده بود و از او خبری نبود.

پس از این پیام دوستان لطیفه نگران شدند به طوری که خواستار مداخله سازمان بین المللی شدند.

لطیفه دختر حاکم دبی که در سال 2018 تلاشی ناکام برای فرار از کشور داشت به صورت مخفیانه پیامی ویدیویی به دوستانش فرستاد و در حالی که به شدت ترسیده بود و نگران حالش بود پدر خود را به گروگانگیری متهم کرد

فرار دختر حاکم دبی با تاجر فرانسوی

لطیفه آل مکتوم در پی انتشار پیامی ویدیویی گفت که در حال فرار با قایق بوده که کماندوها به او حمله کرده و با استفاده از ماده مخدر و بیهوشی او را دستگیر و به یک زندان منتقل کردند که پس از متوقف شدن ناگهانی پیام های ویدیویی اش به دوستان خود نگرانی آن ها را برانگیخت به طوری پای سازمان ملل در این ماجرا باز شد.

این اتفاقات در حالی رخ داد که پیش از این ماجرا دبی و امارات تاکید کرده بودند که لطیفه در صحت و سلامت و تحت حمایت خانواده قرار دارد اما پس از ادعای آن ها یکی از نمایندگان سابق حقوق بشر سازمان ملل متحد که با لطیفه ملاقات کرده بود او را زنی جوان و آشفته نامید که از سوی خانواده اش فریب سختی خورده و وضعیت مناسبی ندارد.

اولین جنازه های پیدا شده از حادثه تخریب ساختمان در کرمانشاه+عکس

شیخ محمد آل مکتوم، حاکم دبی و نایب رئیس کشور امارات، یکی از ثروتمندترین سران کشورهای جهان است که در پی فرار شاهزاده لطیفه و شاهدخت هیا بنت حسین یکی از همسران او انتقادات شدیدی به او شد.

28cc036d-5d99-4671-b9c7-9118081bf64b

بر اساس گزارش برخی رسانه ها ، لطیفه که اکنون 35 سال دارد، از 16 سالگی قصد فرار داشته اما در سال  2011و پس از آشنایی با یک تاجر فرانسوی بود که فرار بلند مدت و برنامه‌ریزی شده‌ای را طراحی کرد و برای اجرایی شدن نقشه ای مربی رزمی را استخدام کرد که در پی تمریناتش با یک قایق بادی وارد آب های آزاد شد جایی که تاجر فرانسوی با یک قایق آمریکایی در انتظار او بود اما همه چیز آن طور که طراحی شده بود پیش نرفت و آن ها پس از ورود به آب های هندوستان توسط کماندوهای اماراتی دستگیر شدند.

خشونت خانگی عامل فرار دختر و همسر حاکم دبی

در جریان این اتفاقات دبی وضعیت لطیفه را عادی جلوه می داد تا این که فرار هیا و فرزندانش به انگلستان در سال 2019، پرده از مشکلات خانوادگی آل مکتوم برداشت.

در پی این اتفاق دیوان عالی انگلستان با صدور یک حکم در تلاش است تا حقایق را در امارات دبی آشکار کند و همچنین از دستورات اجباری شیخ محمد برای بازگرداندن لطیفه و شمسه خواهر بزرگتر که او نیز قبلا تلاش ناموفقی برای فرار داشته پرده برداشت.

گفتنی است که شیخ محمد این دو زن جوان را از آزادی محروم کرده و اکنون با قطع ارتباط لطیفه نگرانی‌ها درباره وضعیت او شدت یافته است و دوستان او با وجود این که می دانند انتشار ویدیو و تصاویر لطیفه خطراتی را برای آن ها خواهد داشت اما امیدوارند بتوانند با این کار از وضعیت او که مدتی است ناپدید شده خبری پیدا کنند.

توئیت جنجال برانگیز زهره الهیان نماینده مجلس

در جریان ناپدید شدن دختر حکم دبی و شایعاتی در خصوص این که لطیفه در بند حاکم دبی است زهره الهیان یکی از نمایندگان مجلس با انتشار یک توئیت از لطیفه دختر حاکم دبی دعوت کرد. در این پیام آمده است: "پیشنهاد برای دختر در بند حاکم دبی !

به ایران بیا. می توانی در ایران همچون سایر بانوان و دختران ایرانی هم درس بخوانی و هم زندگی کنی

و هم از نعمت آزادی و حقوق بشر بهره مند باشی."

این توئیت باعث بازتاب های زیادی شده است.

دختر+حاکم+دبی+3.+(1)

 

 

ارسال نظر