بعد از مدت ها به شهادت رسیدن اسطوره جمهوری اسلامی مشخص شد!

نوع بمبی که حاج قاسم سلیمانی را شهید کردند مشخص شد.

سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت : بمبی که با آن سردار سلیمانی را به شهادت رساندند برای انهدام تجهیزات زرهی بود و تا 30 سانتیمتر در فولاد فرو می‌رود.

سردار سلیمانی

سردار قاسم سلیمانی متولد ۲۰ اسفند سال ۱۳۳۵ در شهرستان رابُر از توابع استان کرمان در ایل عشایر سلیمانی است. وی در دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله کرمان بود که می توان از فرماندهی او درعملیات‌های والفجر هشت، کربلای چهار و کربلای پنج و ... نام برد.

سردارسپهبد قاسم سلیمانی در سال ۱۳۷۹شمسی از سوی رهبرمعظم انقلاب اسلامی ایران حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، به فرماندهی سپاه قدس منصوب شد. پس از ظهور داعش در عراق و سوریه، سردار سلیمانی به عنوان فرمانده سپاه قدس با حضور در این مناطق و سازماندهی نیرو‌های مردمی به مبارزه با این گروه پرداخت. وی در سال ۱۳۸۹شمسی ، موفق به أخذ درجه سرلشکری شد.

برای مشاهده فال روزانه خود روی لینک کلیک کنید

سردار قاسم سلیمانی بامداد روز جمعه ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ شمسی در حمله موشکی پهبادهای آمریکایی به خودرو وی در اطراف فرودگاه بغداد، همراه با ابومهدی المهندس معاون حشدالشعبی عراق و تنی چند از اعضای این سازمان و محافظانش مورد هدف قرار گرفته و به شهادت رسیدند

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر