دعوای مرد معترض و پسر نوجوان باعث ترکیدن ترقه در دستان او شد.مرد معترض محاکمه می شود.

پسر نوجوان که در جریان انفجار ترقه در دستانش به شدت آسیب دیده از مرد همسایه شکایت و درخواست اشد مجازات را مطرح کرد این انفجار بسیار هولناک بود.

وی مدعی است اعتراض مرد همسایه به ترقه بازی موجب شده تا وی فرار کند و  انفجار ترقه در دستانش صورت گیرد.

 رسیدگی به این پرونده از بیست و دوم اسفند ماه سال ۹۸ به دنبال انفجار مهیب ترقه در دستان پسر ۱۴ ساله ای به نام امید آغاز شد .

در این ماجرا صدای انفجار مهیب در شهرک ولیعصر پیچید و امید که ترقه در دستانش منفجر شده بود به شدت آسیب دید .وی با آمبولانس به بیمارستان منتقل شد و تحت عمل جراحی قرار گرفته است. اگر چه با تلاش پزشکان دست وی قطع نشد اما عصب های دست راستش و انگشتان وی آسیب جدی دید.

پسر نوجوان پس از ترخیص از بیمارستان از مرد همسایه به نام رضا شکایت کرد و وی را در این ماجرا مقصر دانست .

ماجرای جالب تولد دوباره نوزادی در شهر کرد پس از مرگ

امید گفت:

با دوستانم در حال ترقه بازی بودیم که مرد همسایه به ما اعتراض کرد. من ترقه دست ساز را در دست داشتم که رضا به سمت من حمله ور شد و ناسزا گفت .من از ترس او فرار کردم اما در یک لحظه به زمین افتادم و ترقه در دستانم منفجر شد .

به دنبال اظهارات پسرنوجوان،پلیس به پرس و جو از دوستان وی پرداخت و دریافت امید در جریان درگیری با مرد همسایه گریخت و در حال فرار به زمین افتاد و ترقه دست ساز در دستانش منفجرشد.

دستگیری مرد 40 ساله تهرانی به اتهام قطع دست

وی گفت: چند روز بود امید و دوستان در کوچه ترقه بازی می‌کردند و چند بار با آنها اعتراض کرده بودند .آخرین بار صدای مهیب انفجار در کوچه پیچید و متوجه شدم آنها این بار با ترقه های دست ساز بازی می کنند. من که از رفتار آنها عصبانی شده بودم مقابل در خانه ام رفتم و به آنها اعتراض کردم .من درباره خطرات ترقه های دست ساز به آنها هشدار دادم و و میخواستم طرقه ها را از آنها بگیرم.

اما امید فرار کرد .او در حین فرار پایش سر خورد و روی زمین افتاد و ترقه در دستانش منفجر شد. من نمی دانستم پسرنوجوان ترقه را در دستانش پنهان کرده است و هرگز قصد نداشتم آسیبی به او برسانم .

به دنبال اظهارات این متهم وی با قرار وثیقه سنگین آزاد شد و چون پزشکی قانونی آسیب دیدگی جدی دست پسرنوجوان را تایید کرده بود،پرونده برای رسیدگی به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد .این در حالی بود که امید و پدرش برای وی درخواست اشدمجازات را مطرح کردند.

پدر امید گفت: دست پسرم فلج شده و هیچ کارایی ندارد. او فقط 14سال دارد و زندگی اش تباه شده است.رضا در این ماجرا مقصر است و من از او شاکی هستم.

قرار بود رضا محاکمه شود اما جلسه دادگاه به خاطر عدم حضور شاکی به روزهای آینده موکول شد.قرار است به زودی مرد همسایه در دادگاه از خود دفاع کند.

منبع : خبرگزاری رکنا

ارسال نظر