یک زن عامل آتش سوزی امام زاده باقر بیستون شد!

در کنار جاده آسفالته کرمانشاه - همدان بقعه امامزاده باقر بیستون واقع شده است این مکان زیارتگاه عاشقان و مزارشهیدان بیستون و منطقه می باشد که بیش از 40 شهید گلگون کفن در جوارآن آرمیده اند. 

امامزاده باقر (ع) بنا بر عرف محل و  سخن بزرگان و مراجع فرزند امام موسی کاظم(ع) می باشد که از گذشته های دور مورد توجه مردم منطقه بوده است.

به طوریکه  اهالی محل معتقدند که معجزاتی را از آن حضرت دیده اند بنای امامزاده در گذشته گلی و دارای صحن کوچکی بود اما طی سالهای اخیر با سعی و کمک مردم خیر منطقه، هیأت امنای فعال آن و سازمان اوقاف وامور خیریه  استان کرمانشاه  ساختمان امامزاده  تجدید بنا گردید و ضریح مطهر آن توسط هیأت امنای امامزاده در سال 1372 ساخته شد..

 

index

 

فرمانده انتظامی شهرستان هرسین گفت: آتش‌سوزی رخ داده در بخشی از ساختمان امامزاده باقر (ع) شهر بیستون خوشبختانه خسارت جانی به همراه نداشت و با حداقل خسارت به کتابخانه مهار شد.

 سرهنگ علی عزیزیان گفت:پس از اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک مورد آتش‌سوزی در محوطه امامزاده باقر (ع) شهر بیستون، تیمی از ماموران به محل اعزام شدند.

او ادامه داد: پس از حضور ماموران، نگهبان امامزاده باقر (ع) به آن‌ها مراجعه و عنوان کرد ساعتی پیش چند زائر زن در قسمت بیرونی امامزاده و پشت یکی از پنجره‌های چوبی اقدام به روشن کردن شمع کرده‌اند.

فرمانده انتظامی هرسین بیان کرد: طبق اظهارات فرد نگهبان، احتمالا پس از روشن کردن شمع‌ها و سقوط آن‌ها به روی پنجره چوبی، آتش به کتابخانه کوچک امامزاده سرایت کرده است که البته با حضور به موقع عوامل آتش‌نشانی، حریق مهار شد.

سرهنگ عزیزیان گفت: به جز خسارت جزئی که به کتابخانه وارد آمده خوشبختانه این آتش‌سوزی حادثه جانی و مالی قابل ذکر دیگری به دنبال نداشته است.

او در پایان از شهروندان و زائران خواست پس از حضور در چنین اماکن مقدسی، رعایت مسائل ایمنی را کرده و در نزدیکی مواد قابل اشتعال و سوختنی از روشن کردن آتش خودداری کنند

 

ارسال نظر