سانچی خبر ساز شد،افشای بخشی از آخرین گفته های کاپیتان کشتی.

وکیل تعدادی از خانواده‌های خدمه کشتی سانچی بعد سه سال بعد از حادثه تلخ این کشتی ادعا می‌کند که سرنوشت خدمه ان نامشخص است. وی ضمن افشای آخرین گفته‌های کاپیتان کشتی مدعی شد که یک درصد هم احتمال مرگ سرنشینان کشتی سانچی را نمی‌دهد.

عبداللهی اظهار داشت:" استدلال شرکت ملی نفتکش این بود که هیچ شرکتی حاضر نیست کشتی را از زیر آب بیرون بیاورد. پیشنهاد دادیم با بهترین شرکت‌های بیمه دنیا قرارداد ببندیم و کشتی را در مدت 4 ماه از آب خارج کنیم تا تحقیق و تفحص انجام شود. اگر خدمه ایرانی در این کشتی باشند باید استخوان آنها وجود داشته باشد اما گفتند استخوان‌ها پودر شده است"

عبداللهی که معتقد است اراده‌ای از سوی مسئولان برای پیگیری پرونده وجود ندارد، گفت:

" اگر شرکت چینی مقصر این حادثه است چرا ایران برای خدمه کشتی سانچی طرح دعوی نکرده است؟ در صورتی که برای کشتی ایرانی درخواست غرامت کرده‌اند"

G9188428

برای فرار از قانون گواهی فوت صادر کردند

بنابر ادعای وکیل تعدادی از خانواده های خدمه کشتی سانچی، شرکت ملی نفتکش برای خدمه کشتی گواهی فوت صادر کرده است. او این گونه توضیح می‌دهد که اگر گواهی فوت فرضی را برای مدت 5 سال یا 7 سال صادر می‌کردند باید از روز اول حادثه حقوق و حق ماموریت خدمه به صورت ارزی و ریالی پرداخت می‌شد. اما گواهی فوت را صادر کردند و گفتند به خانواده ها مستمری می‌دهیم و پرونده بسته خواهد شد.

برای تمام حرف‌ها سند و مدرک داریم

عبداللهی به آخرین گفته‌های کاپیتان کشتی استناد می کند و می‌گوید: " طبق بررسی نوار کاپیتان دستور خروج از کشتی و آماده شدن قایق را صادر می‌کند چطور مسئولان انکار می‌کنند؟ تردید نداریم که 29 نفر خدمه از سمت راست کشتی سانچی با قایق پیاده شدند. اگر مسئولان می‌خواهند خلاف این را ثابت کنند کشتی را از زیر آب بیرون بکشند. برای تمام حرف‌ها سند و مدرک داریم و روزی رسانه‌ای خواهیم کرد."

کوتاه نخواهیم آمد

به گفته عبداللهی در این سه سال یک مسئول در کشور حاضر نشده با این خانواده ها جلسه بگذارد تا دردل شان را بشوند. او اضافه می‌کند: "ما برای احقاق حق خانواده ها کوتاه نخواهیم آمد و پیگیری‌ها را تا انتها ادامه خواهیم داد تا بالاخره پاسخی از سمت مسئولان دریافت شود".

 

 

ارسال نظر