مردی که بعد از شناسایی فروشندگان کالای دست‌دوم در فضای مجازی از آنان کلاهبرداری می‌کرد، بعد از دستگیری پذیرفت پنج بار از این ترفند استفاده کرده است.

 مردی جوان روز سیزدهم مهر‌ماه با در‌دست‌داشتن پرونده‌ای از دادسرای ناحیه یک تهران به پلیس آگاهی مراجعه و از یک کلاهبردار اینترنتی شکایت کرد. او درباره ماجرای رخ‌داده چنین گفت: گوشی آیفون مدل 11 خودم را به قیمت 210 میلیون ریال برای فروش در فضای مجازی آگهی کرده و منتظر مشتری بودم که شخصی با من تماس گرفت و بعد از پرسیدن مشخصات کامل گوشی و قیمت آن گفت می‌خواهد آن را بخرد.

index

ما با هم توافق کردیم و او مبلغ موردنظر را به حسابم واریز کرد البته من گمان می‌کردم این کار را انجام داده است، چون اسکرین‌شات رسید پرداخت را برایم ارسال کرد و من با دیدن آن سند اطمینان کردم و گوشی را برای خریدار فرستادم اما بعد از آن متوجه شدم پولی به حسابم نیامده است و فرد ناشناس با رسید جعلی مرا فریب داده و کلاهبرداری کرده است.

8461004_366

بعد از طرح این شکایت اقدامات پلیسی و اطلاعاتی برای شناسایی مجرم آغاز شد و مأموران پس از مدتی تحقیق با استفاده از شیوه‌های نوین کشف جرم فرد کلاهبردار را که جوانی 28‌ساله است، شناسایی کردند و فهمیدند او در منطقه نیاوران سکونت دارد. به این ترتیب هماهنگی قضائی انجام شد و در نهایت متهم به دام افتاد.

 

ارسال نظر