دو جوینده گنج در جنگل النگدره گرگان کشته شدند!

مرگ دو جوینده گنج در جنگل گرگان:  2 مرد جوان که جنازه های شان در جنگل النگدره گرگان کشف شده بود علت مرگ شان مشخص شد.

مرگ 2 مرد در جنگل های گرگان که راز عجیبی داشت پس از کشف جنازه ها و تحقیقات تکمیلی علت مرگ شان اعلام شد.جست‌وجوی دو مرد جوان در عمق چاه ۲۵ متری برای یافتن گنج ، جان آنها را گرفت.

ساعت ۲۰ شنبه نهم اسفند امسال فردی به پلیس ۱۱۰ شهر گرگان اطلاع داد که دو نفر داخل چاهی عمیق در ارتفاعات جنگلی «دوبرار» محدوده النگدره گرگان افتاده‌اند. در ادامه ماموران کلانتری ۱۱ شهر گرگان به آنجا رفته و مشاهده کردند نیروهای امدادی هلال‌احمر و آتش‌نشانی نیز آنجا حضور دارند و در تلاش برای نجات دو مرد گرفتار در داخل چاه هستند.

 پس از ساعت‌ها جست‌وجو، امدادگران اجساد دو مرد حدود ۳۶ و ۴۰ ساله را از داخل چاه حفر شده که ۲۵ متر عمق داشت، خارج کردند. این در حالی بود که در عمق چاه، موتور برق و وسایل گنج‌یابی کشف شد. شواهد نشان می‌داد آن دو برای یافتن گنج این چاه را در دل جنگل حفر کرده و وارد آن شده‌اند که بر اثر گازگرفتگی فوت شدند.

کشف جسد 2 جوان در جنگل النگدره / آنها جوینده گنج بودند

سرهنگ مجتبی مروتی، رئیس پلیس آگاهی گلستان در این باره به خبرنگار ما گفت: به نظر می‌رسید چند جوان در جست‌و‌جوی گنج و عتیقه بودند که به ارتفاعات جنگل دوبرار النگدره گرگان رفته و یک گودال حفر کرده و موتور برق و سایر تجهیزات را هم به عمق چاه برده بودند. بررسی‌ها نشان داد، یک یا دو نفر دیگر با آنها بوده‌اند که قبل از حضور پلیس فرار کردند.

این در حالی است که حسن ملک شاهکویی، معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان گلستان نیز در این باره به خبرنگار ما گفت: عصر شنبه نهم اسفند امسال، ابتدا فردی به آتش‌نشانی خبر داده بود که چند نفر در جنگل النگدره گم شده‌اند.

آتش‌نشان‌ها ماجرا را به هلال‌احمر اطلاع داده و گروهی از نیروهای امدادی به محل رفتند که به آنها دوباره گزارش شد افراد گم نشده‌اند، بلکه در چاهی عمیق که حفاری شده بود، افتاده‌اند. در ادامه نیروهای امدادی و عملیاتی هلال‌احمر از ناهارخوران و شهرستان گرگان در محل حاضر شدند.

وی افزود: نیروهای امدادی چون مسیر جنگلی بود مسافت طولانی را پیاده طی کردند تا به آنجا رسیدند.

بررسی‌های اولیه نشان داد چاهی ۲۰ تا ۲۵ متری حفر شده و شواهد حاکی از این بود که باید این چاه از چند روز پیش حفر شده باشد. نیروهای امدادی هلال‌احمر با تجهیزاتی که همراه داشتند توانستند وارد چاه عمیق شوند اما معلوم شد دو مردی که در آن گرفتار شده بودند، فوت کرده‌اند. با توجه به این که موتور برق در آنجا بود احتمال می‌رود بر اثر گازگرفتگی فوت شده باشند

 

ارسال نظر