استاد دانشگاهی که 2 کودک در حال مرگ را نجات داد.

نجات جان دو کودک پدر فداکاری که برای نجات فرزند 10 ساله و پسر دایی 12 ساله اش به داخل چاه شیرجه زد ، به کام مرگ فرو رفت.

مرد ۳۷‌ساله‌ای همراه ‌پسر ۱۰ ‌ساله خود و پسر دایی‌اش به حاشیه کانال پمپاژ آب شهید میر‌حسینی در سه‌راهی بخش جزینک شهرستان زهک رفته بودند که یکی از بچه‌ها به داخل کانال سقوط کرد.

پسر و پدر برای نجات او اقدام کردند که خودشان هم گرفتار شدند. پس از این حادثه‌، افراد بومی ‌و نیروهای امدادی ‌هلال‌احمر در محل حاضر شدند که پسر ۱۰‌ ساله نجات یافت اما 2 نفر دیگر غرق شده و فوت کردند.

پیدا شدن جسد پسر 12 ساله در کانال آب

حامد میر‌شکار‌، رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان زهک  گفت‌:

ساعت 17 و 30 دقیقه پنجشنبه 23 بهمن امسال فردی به هلال‌احمر اطلاع داد که 2 کودک و یک مرد جوان دچار حادثه شده و در کانال خروجی آب چاه ‌نیمه چهارم زهک افتاده‌اند. ‌نیروهای امدادی ‌برای نجات آنها ‌به محل حادثه رفتند که معلوم شد ‌افراد بومی با استفاده از طناب توانسته‌اند پسر ۱۰‌ساله را نجات دهند. تلاش‌ها ادامه داشت تا این‌که جسد پسر ۱۲‌ساله پیدا شد اما ردی از مرد ۳۷‌ساله غرق شده نبود‌.

در ادامه بعد از ۱۸۰‌دقیقه جست‌وجو، جسد مرد جوان که برای نجات جان پسردایی و فرزندش خود را به آب زده بود‌، پیدا شد‌.

مرگ تلخ مهندس جوان در نجات جان فرزندش

محمد‌امین شبرنگی‌، مهندس ۳۷‌ساله و استاد دانشگاه سیستان‌و‌بلوچستان در این حادثه برای نجات جان فرزندش و پسردایی خود که در کانال آب افتاده بودند، اقدام کرد اما جان خود را از دست داد و فوت شد‌. برادر داغدیده او گفت‌: برادرم دو پسر دارد که یکی خردسال و دیگری ۱۰‌ساله است‌. ما ساکن زاهدان هستیم و اکثر مواقع برای دیدن اقوام و کمک به ایتام از زاهدان به زهک می‌رفتیم‌.

وی افزود: روز حادثه، بچه‌ها برای دیدن ماهی‌های داخل آب به کنار کانال رفته بودند که پسردایی‌مان به نام امیر‌علی ۱۲‌ساله پایش سر خورد و داخل کانال آب افتاد. برادرزاده ۱۰ ساله‌ام محمد‌صادق سمت او رفت تا با گرفتن دستش وی را نجات دهد که خودش هم داخل کانال آب افتاد. مادرم و زن همراه او فریاد می‌زدند و کمک می‌خواستند. برادرم با دیدن این صحنه برای نجات دو بچه وارد کانال آب شد. با صدای کمک‌خواهی خانواده‌ام‌، اهالی متوجه ماجرا شده و به کمک آنها شتافتند و توانستند با استفاده از طناب برادرزاده‌ام را زنده از داخل کانال آب بیرون بیاورند اما برادرم و پسر دایی‌مان فوت شدند. برادرم سعی کرده بود، پسر ۱۲‌ساله را به کنار کانال برساند اما موفق نشد. برادرم بارها در این کانال شنا کرده بود.

منبع:رکنا

ارسال نظر