در یک روز 7 زن و مرد مردند.

اجساد یک زن، دختری 5 ساله و پنج مرد جوان که روز جمعه بر اثر غرق شدن در چند شهر کشور جان باخته بودند، از سوی امدادگران هلال احمر و آتش‌نشانی کشف شد.

کشف جسد زن جوان در رشت

شهرام مومنی، رئیس سازمان آتش‌نشانی رشت از غرق شدن یک زن جوان در رودخانه پسیخان خبر داد و گفت: عصر روز جمعه در پی تماس‌های مردمی مبنی بر غرق شدن یک زن جوان در رودخانه «پسیخان» رشت تیم غواصی به محل حادثه اعزام شدند. قبل از رسیدن تیم غواصی، مردم محلی جسد زن جوان را از آب بیرون آورده بودند. طبق گفته افراد محلی، زن جوان به همراه دو زن دیگر وارد رودخانه شده بود که دو زن دیگر از غرق شدن نجات پیدا کردند. رئیس سازمان آتش‌نشانی رشت گفت: بارها از مردم خواسته‌ایم که در چنین مکان‌های حادثه خیزی شنا نکنند اما همچنان شاهد هستیم که افراد بدون آشنایی به فنون شنا وارد رودخانه پسیخان می‌شوند که با توجه به جریان تندی که آب این رودخانه دارد کاری بسیار خطرناک است.

غرق شدن پسر 21 ساله در سد جیرفت

وحید شاهرخی، رئیس هلال احمر جیرفت نیز با اعلام خبر غرق شدن یک جوان در حاشیه سد تنظیمی این شهرستان گفت: خبر غرق شدن جوان جیرفتی شامگاه جمعه توسط کلانتری ۱۳ جیرفت گزارش شد. به محض اطلاع از این حادثه بلافاصله یک تیم غواصی به محل مورد نظر اعزام شدند و پس از ۲ ساعت تلاش، پیکر بی‌جان جوان ۲۱ ساله جیرفتی از سد تنظیمی این شهرستان بیرون کشیده شد.

مرگ در بابلرود

جوان ۲۷ ساله‌ای که قصد شنا در رودخانه بابلرود را داشت نیز به علت برخورد به سیم برق یک دامداری جان باخت. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز مازندران، غلام نیا روشن، مدیر روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: عصر جمعه گزارشی به مرکز دیسپچ اورژانس این شهرستان مبنی بر برق گرفتگی جوان ۲۷ ساله در رودخانه گرو در بخش بابلکنار گزارش شد. پس از دریافت این گزارش بلافاصله مرکز دیسپچ اورژانس بابل تکنسین‌های پایگاه «هلیدشت» را به محل حادثه فرستاد. در این حادثه مرد ۲۷ ساله در رودخانه بابلرود قصد شنا کردن داشت که قبل از وارد شدن به رودخانه با برخورد به سیم برق دامداری در آن منطقه دچار برق گرفتگی شد. این فرد به دلیل برق گرفتگی و شدت جراحات فاقد علایم حیاتی بود با این حال برای احیا به بیمارستان ۱۷ شهریور «مرزیکلا» منتقل شد که تلاش‌های کادر درمانی بیمارستان هم ثمری نداشت.

بازی خطرناک دختر 5 ساله در دالکی

احسان دانشگر، رئیس جمعیت هلال احمر دشتستان نیز از غرق شدن دختر ۵ ساله که در کنار رودخانه «دالکی» دشتستان در حال بازی بود، خبر داد.وی گفت: ساعت ۲۳:۱۰ جمعه شب ۳۱ اردیبهشت، وقوع یک حادثه غرق شدگی به مرکز پاسخگویی به حوادث ۱۱۲ جمعیت هلال احمر استان گزارش شد که بلافاصله گروه امداد و نجات پایگاه دریاقلی برای ارزیابی به محل حادثه اعزام شد.وی افزود: پس از ارزیابی گروه امداد و نجات مشخص شد دختربچه‌ای ۵ ساله همراه خانواده خود در کنار رودخانه دالکی محدوده مشهور به دریاقلی مشغول بازی بوده است که به علت غفلت همراهان وارد رودخانه می‌شود و جان خود را از دست می‌دهد. رئیس جمعیت هلال احمر دشتستان با بیان اینکه تلاش‌های نجاتگران برای پیدا کردن پیکر این دختر بچه ۳ ساعت طول کشید، عنوان کرد: پیکر این دخترخردسال ساعت ۲ بامداد شنبه درفاصله ۱۵۰ متری مکان غرق شدگی از آب گرفته و برای طی مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

مرگ سرنشین قایق

واژگونی قایق در سد لاله‌زار «بردسیر» نیز جان مرد ۴۰ ساله‌ای را گرفت.

صابری، رئیس اورژانس کرمان در این باره گفت: در پی واژگون شدن قایق در سد لاله‌زار «بردسیر» گروه فوریت‌های پزشکی به محل حادثه اعزام شدند و در این حادثه یک مرد ۴۰ ساله جان باخت. در این حادثه چهار کودک - سه دختر و یک پسر- با رده سنی ۴ تا۱۱ سال نیز مصدوم شدند که پس از ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی با حال عمومی مساعد به بیمارستان شهید باهنر کرمان منتقل شدند.

غرق شدن در تنگه کافرین

علی اصغر علی اکبری، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ایلام نیز از کشف جسد جوان ۱۹ ساله در «بدره» خبرداد.وی در تشریح خبر گفت: عصر جمعه در پی تماس با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان ایلام مبنی بر غرق شدن یک جوان در تنگه کافرین «بدره» بلافاصله تیم واکنش سریع جمعیت هلال‌احمر استان به‌همراه غواص داوطلب این جمعیت به محل حادثه اعزام شدند. با تلاش نجاتگران هلال احمر و نیروهای مردمی جسد جوان غرق شده به خارج از آب منتقل شد.

جسدی در استخر کشاورزی

سرهنگ داود امجدی فرمانده انتظامی شهرستان لارستان گفت: روز جمعه مردی 33 ساله در استخر ذخیره آب کشاورزی در بخش بنارویه این شهرستان به دلایل نامعلومی غرق شده است.

منبع:خبرگزاری رکنا

 

ارسال نظر