راز 3 قتل دردناک با کشف اجساد در گوشه کنار تهران نوروز 1400 را عزادار کرد.

نخستین روزهای سال 1400 در پایتخت با اعلام خبر کشف چهار جسد به بازپرسان جنایی آغاز شد: کشف جسد یک زن در حاشیه بزرگراه، قتل پسری جوان در خانه، مرگ عجیب مجری زن صداوسیما و جنایت یک افغانستانی که تیم جنایی را به صحنه حادثه کشاند.

چهارم فروردین - همسرکشی به خاطر طلاق

سه روز نخست سال برای بازپرسان جنایی پایتخت بدون تماسی که خبر از وقوع جنایت بدهد گذشت اما ساعت 8:30 دقیقه صبح چهارشنبه 4 فروردین یک کارگر شهرداری هراسان با پلیس تماس گرفت و از کشف جسد زنی ناشناس در فضای سبز کنار بزرگراه آزادگان در مسیر غرب به شرق خبر داد. او به مأموران کلانتری 130 نازی آباد گفت:

در حال کار در بوستان بودم که چشمم به نایلون مشکی بزرگی افتاد. فکر کردم داخلش زباله است می‌خواستم آن را از زمین بردارم که دیدم خیلی سنگین است. از روی کنجکاوی داخل آن را نگاه کردم که با جسد یک زن مواجه شدم.

گزارش کشف جسد به بازپرس محمد وهابی و تیم جنایی اعلام و تحقیقات در این باره آغاز شد. با حضور تیم جنایی در محل، آنها جسد زن جوان را که لباس‌های خانه به تن داشت مورد بررسی قرار دادند. متخصصان پزشکی قانونی زمان تقریبی مرگ را حدود 48 ساعت قبل از کشف جسد اعلام کردند.

آثار کبودی روی بدن و گردن زن جوان، حکایت از درگیری و مرگ بر اثر خفگی داشت. به دستور بازپرس جنایی، جسد زن ناشناس برای مشخص شدن هویت و علت اصلی مرگ و شناسایی عامل یا عاملان آن به پزشکی قانونی منتقل شد. در حالی که تحقیقات از سوی تیم جنایی پایتخت برای رازگشایی از قتل زن ناشناس ادامه داشت، مرد جوانی به پلیس استان خوزستان رفت و به قتل همسرش اعتراف کرد. او گفت:

روز دوم فروردین، با همسرم به‌نام میترا بر سر مهریه و حق طلاق دعوایم شد. ناخواسته مشتی به‌صورت او زدم و بعد با دست گردن او را فشار دادم. آن لحظه عصبانی بودم و کنترلی بر رفتارم نداشتم به خودم که آمدم میترا دیگر نفس نمی‌کشید.

سالومه به قتل رسید!+عکس و جزئیات قتل

مرد 33 ساله ادامه داد: از ترس جسد را داخل دو پتو قرار داده و بعد جنازه میترا را داخل کیسه نایلونی گذاشتم. جسد را در صندوق عقب خودروی پرایدم گذاشتم و از پاکدشت که محل زندگی‌ام بود به راه افتادم و به تهران آمدم. بعد از آن جسد را در بوستانی کنار بزرگراه آزادگان، بیرون انداختم و به سمت خوزستان حرکت کردم. خانواده‌ام ساکن خوزستان هستند، می‌خواستم بچه سه ساله‌ام را به خانواده‌ام بسپارم و بعد از آن به اداره آگاهی بروم و خودم را معرفی کنم وقتی فرزندم را به خانواده‌ام سپردم به خاطر عذاب وجدان خودم را معرفی و به قتل اعتراف کردم.

با اعتراف مرد جوان، کارآگاهان اداره آگاهی خوزستان، در استعلام از پلیس پایتخت، به بررسی صحت و سقم ادعای مرد جوان پرداختند. بدین ترتیب هویت و راز قتل زن ناشناس فاش شد. با توجه به اینکه جنایت در شهرستان پاکدشت ورامین رخ داده بود، بازپرس شعبه دوم دادسرای امور جنایی تهران با قرار عدم صلاحیت، پرونده را به دادسرای محل جنایت فرستاد.

ششم فروردین- قتل پسر جوان در خانه

ساعت 5 عصر جمعه 6 فروردین، گزارش قتل پسر جوانی در خانه‌اش به بازپرس و تیم جنایی اعلام شد. با اعلام این خبر، بازپرس صادقی راهی محل حادثه که طبقه سوم ساختمانی در یکی از خیابان‌های رودکی بود، شدند. در یکی از اتاق‌ها آنها با جسد پسر 37 ساله در حالی مواجه شدند که کیسه نایلونی روی سرش کشیده شده و با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده بود.

در تحقیقات مشخص شد که از زمان مرگ پسر جوان به‌نام پویا حدود 8 ساعت می‌گذرد. از آنجایی که پدر و مادر و برادر پویا، کر و لال بودند، صدای درگیری را نشنیده بودند و به‌همین دلیل در حالی که آنها در خانه حضور داشتند، این جنایت رخ داده بود.

پدر پویا که چند ساعتی از پسرش بی‌خبر بوده، به اتاق او سر می‌زند که با جسد پسرش مواجه می‌شود. با کشف جسد، تحقیقات برای شناسایی عامل یا عاملان این جنایت از سوی بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی پایتخت ادامه یافت.

اعتراف به قتل

در ادامه تحقیقات باتوجه به اینکه پدر مقتول توانایی صحبت کردن نداشت، از عروسش که کم‌شنوا بود خواسته شد تا برای تیم جنایی صحبت‌های پدرشوهرش را بازگو کند. مرد میانسال در تحقیقات گفت:

ساعت ۸ صبح روز حادثه برای خرید نان از خانه خارج شدم اما نانوایی نان نداشت و من حدود ۴۵ دقیقه بعد به ناچار به خانه برگشتم. زمانی که به خانه آمدم سه جفت کفش مقابل خانه‌ام دیدم که فهمیدم دوستان پسرم به آنجا آمده‌اند. به اتاقم رفتم و خوابیدم بعد که بیدار شدم با دایی پسرم که از 10 ماه قبل که همسرش را طلاق داده با ما زندگی می‌کند صبحانه خوردیم و کمی استراحت کردیم. بعد به سراغ پسرم رفتم که دیدم فوت کرده است.

مرد میانسال در پاسخ به این سؤال که دوستان مقتول چه کسانی بودند، گفت: من دوستان پسرم را نمی‌شناسم. او با افراد زیادی در ارتباط بود و نمی‌دانم چه کسانی بودند.

اظهارات متناقض مرد میانسال و صحنه‌سازی برای اینکه مرگ پسر جوان خودکشی نشان داده شود، احتمال جنایت خانوادگی را از سوی بازپرس جنایی مطرح کرد.

به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی پایتخت دوربین‌های مداربسته اطراف محل سکونت آنها مورد بازبینی قرار گرفت. اما دوربین‌ها ورود و خروج دوستان پویا را ثبت نکرده بود و از سویی دوربین‌ها نشان می‌داد فردی که ظاهراً مرد بوده اما مانتو و روسری زنانه به تن داشته با عجله از خانه خارج شده است. مدارکی که در تحقیقات به‌دست آمد نشان می‌داد پدر پویا واقعیت را بیان نمی‌کند.

اجیر کردن قاتل

بدین‌ترتیب به دستور بازپرس جنایی، پدر مقتول بازداشت شد. مرد میانسال که کتمان حقیقت را بی‌نتیجه می‌دید به ناچار راز قتل پسرش را برملا کرد. وی گفت: از کارهای پسرم پویا خسته شده بودم. بیش از ۲۰ سال بود که به مواد مخدر اعتیاد داشت و برای تأمین هزینه مواد مخدر گاهی اوقات مرا کتک می‌زد. دیگر نمی‌توانستم رفتارهای او را تحمل کنم به همین دلیل تصمیم به قتل او گرفتم. ماجرا را با برادر خانمم که ۱۰ ماهی بود ساکن خانه‌ام بود در میان گذاشتم و او قبول کرد که پویا را به قتل برساند.

او ادامه داد: روز حادثه با نقشه قبلی برادر همسرم، پویا را به قتل رساند و بعد هم لباس زنانه به تن کرد و از خانه خارج شد. با فرار او من سناریوی میهمان‌های ناشناس را مطرح کردم. اول می‌خواستم ماجرا را خودکشی جلوه دهم که موفق نشدم و درنهایت هم ماجرای میهمان‌های ناشناس را بیان کردم.

با اعتراف پدر مقتول، تحقیقات برای دستگیری دایی فراری ادامه یافت و چهارشنبه گذشته مرد جوان در یکی از شهرستان‌های اطراف تهران بازداشت شد. متهم در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت قرار داده شد و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه

دیگر رسانه ها