جواد خیابانی با مستنداتی که در دست داشت ماجرای خودکشی غلامرضا تختی را فاش کرد.

غلامرضا تختی مشهور به جهان پهلوان است.غلامرضا تختی از فعالان سیاسی دوران پهلوی بود. غلامرضا تختی کوچکترین عضو خانواده بود. یاد غلامرضا تختی همیشه در قلب مردم ایران زمین جاودانه خواهد ماند.

جواد خیابانی  به جزئیات پرونده خودکشی تختی پرداخت.

درباره مشغله جدیدش (ساخت یک مستند مفصل درباره تاریخ ورزش ایران) سخن گفت و اعلام کرد درباره مسائل مختلف تاریخ ورزش ایران و بخش‌های جنجالی و مغفول اتفاقات مهم، برنامه هایی ویژه تولید کرده است.

البته مستند خیابانی درباره تاریخ ورزش از زمان انسان‌های اولیه آغاز می‌شود اما بنا بر آنچه که او روز گذشته می‌گفت، به نکات مهمی مثل مرگ شادروان غلامرضا تختی و به عنوان مثال موضوع انحلال باشگاه شاهین در دهه ۴۰ شمسی نیز خواهد پرداخت. او همچنین درباره علی عبده موسس باشگاه پرسپولیس و همچنین پرویز خسروانی موسس باشگاه تاج نیز در این برنامه‌ها صحبت خواهد کرد.

اما حرف جالبی که بر زبان خیابانی جاری شد، ادعای او درباره غلامرضا تختی جهان پهلوان ایرانی بود. خیابانی گفت من هیچ تردیدی ندارم که شادروان غلامرضا تختی خودکشی نکرده و آنچه که درباره او در این زمینه می‌گویند، حقیقت ندارد.

این ادعا در شرایطی مطرح شده که حتی خانواده مرحوم تختی نیز به موضوع خودکشی وی در هتل آتلانتیک در ۱۷ دی ماه ۴۶ اذعان دارند اما خیابانی با رد همه این صحبت‌ها گفت: من ۵ هزار ساعت راش درباره تختی دارم و می‌توانم با قاطعیت عنوان کنم که مسئله خودکشی او صحت ندارد و فقط کاش آقای هوشنگ ابتهاج هم با من صحبت می‌کردند تا نقطه پایانی بر این ادعا بزنند و تحقیقات من را کامل کنند که از همینجا از ایشان درخواست می‌کنم اگر ممکن بود این فرصت را به من بدهند تا با ایشان صحبت کنم چون ایشان همه چیز را درباره تختی می‌دانند.

index

او حتی ساخته‌های سینمایی مربوط به تختی و مرگ او را زیر سوال برد و گفت: با بررسی مفصل اسنادی که درباره تختی وجود دارد و همچنین اوراق و مجلاتی که موجودند در این زمینه قطعیت حاصل کرده است.

5249626

2457807339984

17070849-7833-a

منبع:خبرگزاری رکنا

ارسال نظر