بازار پر تلاطم خودرو در ایران این روزها شاهد سقوط مجدد قیمت خودرو می باشد.

ریزش قیمت ها در بازار خودرو که در ابتدای هفته جاری استارت خورده بود کماکان ادامه دارد.این روزها خرید و فروش‌های خودرو در حداقل خودش است و به گفته فعالان بازار خودرو ، به‌جز افرادی که خریدار واقعی خودرو هستند هیچ مراجعه‌ای به بازار انجام نمی‌شود.

خودرو 3

در دو هفته اخیر نرخ دلار تا کانال ۲۳ هزار تومان هم پایین آمد، اما پس از آن دوباره بالا رفت و این روزها در بین کانال ۲۴ تا ۲۵ هزار تومان در نوسان است. هرچند کاهش قیمت دلار امیدها به کاهش قیمت‌ها را در بین خریداران افزایش داد و قیمت خودرو در پی آن در حد یکی دو میلیون تومان کاهش یافت، اما چند روزی است که قیمت‌ها مجدد به سر جای سابق خود بازگشته است.

در این زمینه، «نعمت الله کاشانی نسب» نایب ریس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی پایتخت گفت: کاهش نرخ ارز در یکی دو هفته گذشته، تاثیر جزئی بر کاهش قیمت‌ها داشت، اما اگر از نرخ ۲۳ هزار تومانی باز هم پایین‌تر می‌آمد می‌توانستیم امید به کاهش بیشتر قیمت خودروها داشته باشیم.

وی، وضعیت فعلی بازار را آرام و ساکن توصیف کرد که جز اندک موارد خریداران واقعی کسی به آن مراجعه نمی‌کند.

کاشانی‌نسب بیان‌داشت: هرچند نسبت به چند ماه گذشته عرضه خودرو در بازار افزایش یافته و نزدیکی به پایان سال ۹۹ و افت یک ساله مدل خودروها دلیل عرضه بیشتر از سوی واسطه‌ها و دلالان است، اما موضوع اصلی این است که تقاضا در بازار همپای عرضه نیست و در حقیت تقاضا برای خودرو اندک است.

وی یادآور شد: با توجه به تاثیرات منفی شیوع کرونا، عید و سفرهای نوروزی همچون سال‌های گذشته معنی ندارد و به همین دلیل هیچ شور و شوقی برای خرید خودرو یا تبدیل به احسن کردن خودرو از سوی مشتریان دیده نمی‌شود.

خودرو2

پراید ۱۳۱ امروز با کاهش یک میلیون تومانی، ۱۰۸ میلیون تومان در بازار قیمت‌گذاری شد. دیگر مدل‌های پراید و انواع خودرو‌های تیبا بدون کاهش یا افزایش قیمت در بازار حضور دارند. تیبا هاچ‌بک و تیبا صندوقدار به‌ترتیب ۱۳۰ میلیون تومان و ۱۲۰ میلیون تومان فروخته می‌شوند.

کیا سراتو مدل ۹۸ نیز در بین خودرو‌های مونتاژشده ۱۰ میلیون تومان نسبت به روز گذشته کاهش قیمت پیدا کرد و باقیمت ۷۹۰ میلیون تومان فروخته می‌شود.

 

 

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه

دیگر رسانه ها