بانک مرکزی برای جلوگیری از شیوع کرونا اقداماتی انجام داده است.

به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه ای به شبکه بانکی تاکید کرد با توجه به شرایط خاص بهداشتی کشور و نیز در راستای مدیریت، کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، به منظور تسهیل استفاده هم‌وطنان از درگاه‌های غیرحضوری و کاهش مراجعات حضوری مردم به شعب و دستگاه‌های خودپرداز، موارد مقرر در بخشنامه شماره 99.276091 مورخ 29 آبان 1399، در سال آتی (1400) نیز در دستور کار قرار گیرد.

بر این اساس بانک مرکزی به خاطر اینکه مراجعه حضوری کمتر بشود تمهیداتی را به شرح زیر اعلام کرده است.سقف انتقال وجه کارت به کارت از مبدا هر کاری به 100 میلیون ریال در هر روز افزایش می یابد.در اینجا نکته ای هست که میزان کارمزد انتقال وجه بیش از 30 میلیون ریال به صورت پلکانی لحاظ می شود.

بانک

سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت از طریق پرداخت‌سازها از 10 میلیون ریال به ۳۰ میلیون ریال با حصول اطمینان از انطباق شماره ملی دارنده کارت و شماره ملی دارنده سیم کارت انجام‌دهنده تراکنش قابل افزایش است. با توجه به خطرات ناشی از سوء‌استفاده‌های احتمالی در صورت عدم اعمال کنترل فوق، افزایش سقف انتقال وجه مجاز نیست. ذکر این نکته ضروری است که در صورت پیوستن بانک‌ها و پرداخت‌سازها به هاب فناوران مالی این سقف می تواند تا مبلغ 50 میلیون ریال افزایش یابد.

- امکان تمدید تاریخ انقضای کارت‌های بانکی بدون نیاز به مراجعه حضوری مشتری تا پایان سال 1400 و به مدت یک سال بلامانع است. همچنین ضروری است اقدامات لازم برای احراز هویت غیر حضوری و اطلاع‌رسانی به مشتریان صورت گیرد.

میزان کارت هدیهتا اطلاع ثانوی وبه صورت موقتبه 20 میلیون ریال افزایض می یابد.

 

 

 

ارسال نظر