معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران گفت: در عملکرد سال ۹۵ و ۹۶ و ۹۷ در سه مرحله سود سهام عدالت پرداخت کرده‌ایم مبلغ سود آن را در این مطلب بخوانید.

سهام عدالت مربوط به 49 شرکت سرمایه پذیر است.برگه های سهام عدالت دارای هیچ گونه ارزشی نیستند. سهام عدالت قابل خرید و فروش نیستند.آخرین وضعیت از واریز سود سهام عدالت اعلام شده است.

واقف بهروزی در یک برنامه تلویزیونی گفت:

افرادی سهام عدالت دارند که همه مراحل را گذرانده باشند و در فرآیند واگذاری سهام عدالت پرونده آنها درج شده باشد. از سال ۱۳۸۵ در ۲۰ مرحله به اقشار مختلف مثل مددجویان، روستاییان، کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری تأمین اجتماعی، کارگران فصلی و ساختمانی، قالیبافان، تاکسیرانان سهام عدالت واگذار شد و مجموع سهامداران عدالت در این ۲۰ مرحله حدود ۴۹ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است.

بهروزی اظهارکرد: براساس آیین‌نامه‌های آن زمان میزان درآمد ملاک ارائه سهام عدالت بود و ستاد توزیع سهام عدالت براساس وضعیت درآمدی افراد جامعه دهک‌ها را مشخص کرد. لیست سهام عدالت با یارانه متفاوت است و در این ۲۰ مرحله به همه افراد یک‌میلیون و تا سقف ۵ میلیون تومان به هر خانوار تعلق خواهد گرفت. برخی از افراد مثل مددجویان کمیته امداد و بهزیستی از تخفیف برخوردار بودند که در این مراحل قرار بر این بود که یک‌میلیون تومان از سود عدالت تسویه شود. در این ۱۰ سال ۵۳۲ هزار تومان تسویه شده است و در نتیجه افرادی که تخفیف‌دار نبودند، مالک یک میلیون به صورت کامل نیستند.

 

ارسال نظر