میزان افزایش حقوق کارگران اعلام شده است برای اطلاع از جزئیات با ما همراه باشید.

حقوق کارگران از واجباتی است که در ازای هر خدمتی باید توسط کارفرما پرداخت شود.حقوق کارگران مدتی بود که دچار چالش شده بود.حالا حقوق کارگران با توجه به سوابق کار و مزایا اعلام شده است. برای اطلاع دقیق تر از وضعیت حقوق کارگران در ادامه جدول های قیمت را مشاهده کنید.

حقوق کارگران با افزایش 35 درصدی همراه خواهد بود. حقوق کارگران متناسب با هزینه‌ها نیست. افزایش حقوق کارگران با چالش جدی روبرو شده است.وضعیت افزایش حقوق کارگران تا قبل از 15 اسفند امسال مشخص می شود. اما رقم دقیقی از میزان افزایش حقوق کارگران در سال آینده ارائه داده نشده است.

قانون کار، شورای عالی کار با حضور نمایندگان سه گروه (دولت، کارفرمایان و کارگران) در جلسه مورخ ۲۳/۱۲/۱۳۹۹ پس از بحث و بررسی، حداقل مزد سال ۱۴۰۰ را تصویب کرد .بر این اساس، حقوق دریافتی کارکنان در سال ۱۴۰۰ به شرح زیر است:

۱- حداقل دستمزد روزانه: 88516

۲- حداقل دستمزد ماهانه: 2655492

۳- حق مسکن: 450000

۴-  بن کارگری:600000

۵- پایه سنوات: 140000

۶- حق اولاد: 265549

۷- حداقل حقوق کارگران بدون فرزند(با حداقل یکسال سابقه,بدون کسر بیمه): 3 میلیون و 707 هزار و 925 تومان

۸- حداقل حقوق با یک فرزند (بدون کسر بیمه):سه میلیون و 971 هزار 418تومان

9-حداقل حقوق با یک فرزند با یک سال سابقه:4 میلیون و 111 هزار تومان

10- حداقل حقوق با دو فرزند (بدون کسر بیمه و سابقه کار):4 میلیون و 236 هزار و 591 تومان

در نظر داشته باشید میزان حق مسکن برای اجرایی شدن نیاز به مصوبه هیات وزیران دارد که پس از تصویب و ابلاغ اجرایی خواهد شد؛ بنابراین حق مسکن در حال حاضر همان مبلغ ۳,۰۰۰,۰۰۰ است.

حقوق+کارگران

رقم عیدی کارگران سال ۱۴۰۰

در سال ۱۴۰۰ با توجه به اینکه پایه حقوق کارگران دو میلیون و 655 هزار تومان است عیدی کارگران حداقل ۲ برابر و حداکثر ۳ برابر حقوق ماهانه خود خواهد بود یعنی؛

حداقل عیدی در سال ۱۴۰۰ : 5 میلیون و 310 هزار تومان  (به نسبت سال ۱۳۹۹ ۳۹% رشد)

حداکثر عیدی در سال ۱۴۰۰ :7 میلیون و 966 هزار تومان (به نسبت سال ۱۳۹۹ ۳۹% رشد)

حقوق+کارگران1

میزان پایه سنوات سال ۱۴۰۰

میزان پایه سنوات در سال ۱۳۹۹ مبلغ 100 هزار تومان بود که این رقم در سال ۱۴۰۰ به 140 هزار تومان (ماهانه)  افزایش پیدا کرد. ( رشد ۴۰ درصدی نسبت به سال گذشته)

-همه کارگران دارای قرارداد دائم و موقت مشمول قانون کار که دارای یک سال سابقه کار شده و یا یک سال از دریافت آخرین پایه (سنوات) آنان در همان کارگاه گذشته باشد، اعم از اینکه حق سنوات یا مزایای پایان کار خود را تسویه کرده باشند یا خیر، مشمول دریافت پایه (سنوات) خواهند بود.

میزان معافیت مالی حقوق در سال ۱۴۰۰

سقف بخشودگی مالیاتی حقوق در سال ۱۳۹۹ مبلغ سه میلیون تومان بود که این مبلغ در سال ۱۴۰۰ به 4 میلیون تومان افزایش پیدا کرد. نسبت اختلاف این دو مبلغ یک میلیون تومان است که نسبت به سال قبل مبلغ معافیت مالیاتی ۳۳% افزایش پیدا کرده است.

حقوق+کارگران2

 

 

ارسال نظر