معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی از قطع یارانه فقط در یک صورت خبر داد، در ادامه با ما همراه باشید.

یارانه یا سوبسید که در واقع نوعی کمک مالی می باشد.یارانه سالیان طولانی پرداخت می شود ولی از بعد انقلاب اسلامی یارانه به صورت غیر مستقیم به مردم پرداخت می شد.معاون مسکن وزارت راه و شهر سازی از قطع یارانه در صورت اشتباهات درج اطلاعات مسکن در سامانه خبر داد.در ادامه جزئیات این موضوع را دنبال کنید.

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی از آمار ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار واحد شهری و ۴۰۰ هزار واحد روستایی خالی از سکنه خبر داد و گفت: واحد‌های مسکونی‌ای که بیش از ۱۲۰ روز خالی بمانند مشمول مالیات می‌شوند. مالیاتی که از مرداد ماه اخذ می‌شوند به اندازه نصف ارزش اجاره ماهانه آن خواهد بود.

او ادامه داد: معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود: از ۱۹ فروردین ماه همه‌ سرپرستان خانوار شهری و روستایی موظف به ثبت محل سکونت خود با درج شخصی یا استیجاری بودن آن در سامانه «کد یکتا» هستند. ثبت نکردن یا ثبت مشخصات اشتباه ملک در سامانه جامع املاک و اسکان، جرایم سنگینی از جمله قطع یارانه ها و خدمات بانکی را به دنبال دارد.

مردم در انتظار یارانه 2.5 میلیونی باشند!

محمود محمودزاده گفت:

در صورت نبود اطلاعات ملکی در این سامانه، مالیات بر خانه‌هایی که بیش از ۱۲۰ روز خالی است، اعمال می‌شود. این قانون برای املاک حقیقی در شهر‌های بالای صد هزار نفر و بیش از ۱۵۰ متر در نظر گرفته می‌شود. برای سال اول ۶ برابر، سال دوم ۱۲ برابر و سال سوم ۱۸ برابر اجاره سالیانه واحد مسکونی است.

 

ارسال نظر