سازمان هواشناسی از جزئیات وضعیت آب و هوا در روز سیزده به در خبر داده است.

سیزده بدر روز طبیعت رسمی ایرانی است که مردم در روز سیزده بدر دور هم جمع می شوند و به دل طبیعت می روند.سیزده بدر رسمی دیرینه و پایدار است ولی امسال بدلیل شیوع کرونا باید از تجمع در روز سیزده بدر خودداری کرد.

سازمان هواشناسی ضمن پیش بینی بارش برف و باران در 20 استان تا یکشنبه آینده اعلام کرد که فردا 13 فروردین در 15 استان شامل از جمله تهران، اصفهان، البرز و خراسان رضوی شاهد رگبار باران خواهیم بود.

آخرین پیش بینی های سازمان هواشناسی از بارش باران و برف تا یکشنبه هفته آینده در 20 استان کشور از جمله تهران حکایت دارد. ضمن این که اوایل هفته آینده در برخی مناطق دما تا 10 درجه کاهش می یابد.

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی با ادامه فعالیت سامانه بارشی امروز در برخی از مناطق لرستان، کرمانشاه،کردستان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، زنجان، همدان، مرکزی، قم، قزوین، البرز، تهران، سمنان، نیمه شمالی خوزستان، غرب اصفهان، جنوب اردبیل و جنوب آذربایجان شرقی و فردا در لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، نیمه شمالی خوزستان، ایلام، اصفهان، همدان، مرکزی، قم، تهران، البرز، سمنان، شمال یزد، جنوب خوزستان، شمال خراسان رضوی رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات البرز بارش برف پیش بینی می شود.

علاوه بر این، براساس پیش بینی سازمان هواشناسی، شنبه هفته آینده بارش در شمال شرق، ارتفاعات زاگرس جنوبی و البرز و بخش‌هایی از مرکز شمال غرب و شرق کشور ادامه خواهد داشت. روز یکشنبه نیز در بخش هایی از شمال شرق کشور بارش های پراکنده پیش‌بینی شده است.

همچنین امروز در بخش های از غرب و شمال غرب و نوار شرقی کشور، فردا در شمال غرب مرکز کشور و دامنه های البرز مرکزی، شنبه در بیشتر مناطق کشور به جز شمال غرب و یکشنبه در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید پیش بینی می شود که در برخی مناطق نیمه جنوبی شرق به مرکز کشور با خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا همراه خواهد بود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، طی روزهای پنجشنبه و جمعه در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل 7 تا 10 درجه و در شمال شرق 5 تا 7 درجه افزایش می یابد. شنبه هفته آینده در نیمه غربی و مرکز کشور دما 5 تا 8 درجه و روز یکشنبه در شرق و شمال شرق 7 تا 10 درجه کاهش خواهد یافت.

آخرین خبر از وضعیت بهشت زهرا در روز سیزده بدر

مطابق دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا ، برای جلوگیری از شیوع کووید 19، مردم در روز سیزده بدر جز برای تدوین اموات نمی تواننند به بهشت زهرا (س) مراجعه کنند.

بهشت زهرا

سعید خال، مدیر عامل سازمان بهشت زهرا (س) در این باره گفت:

با توجه به دستورالعمل ستاد مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیل بودن تمام پارک ها و بوستان های شهر تهران در روز طبیعت (13 فروردین)، سازمان بهشت زهرا(س) نیز در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از هر گونه تجمع، فقط برای تدفین متوفیات و پذیرش شهروندان متالم و داغدار تهرانی صرفا برای امور تدفین متوفی باز است.

گفتنی است؛ پیش از این ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام کرده است که مراجعه به تمام بوستان ها و تفرجگاه ها در استان تهران ممنوع است.

 

ارسال نظر