قیمت طلا و سکه امروز 25 اسفند 1399 اعلام شد.

قیمت طلا و سکه امروز دوشنبه 25 اسفند 1399 اعلام شد.قیمت طلا و سکه امروز هم مانند دیروز با کاهش همراه است.قیمت طلا و سکه برای سال آینده هم نیز پیش بینی شده است. قیمت طلا و سکه ممکن است به شدت رو به کاهش باشد.

 تقاضا برای خرید طلا در روزهای پایان سال به شدت کاهش یافته است. همین موضوع باعث شده حباب سکه تغییری نکند و ۵۵۰ هزار تومان باقی بماند.

محمد کشتی‌آرای معتقد است که با توجه به باز شدن بازارهای جهانی قیمت طلا و سکه نوسان دارد و احتمالا طلا و سکه مجددا ارزان شود.

روز گذشته نادر بذرافشان، دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران گفته بود:

«در شب عید تقاضا برای خرید طلا به شدت کاهش یافته است و مردم بیشتر به تامین مایحتاج اصلی زندگی‌شان فکر می‌کنند.»

انواع سکه چقدر گران شد؟

قیمت سکه نسبت به دیروز چقدر نوسان داشت؟ کشتی‌آرای در پاسخ به این سوال توضیح می‌دهد طلای ۱۸ عیار با هفت هزار تومان کاهش نسبت به روز گذشته به قیمت یک میلیون و ۴۷ هزار تومان رسید. سکه طرح جدید با ۵۰ هزار تومان کاهش با قیمت ۱۰ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله شد.

به گفته کشتی‌آرای تقاضا برای نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی زیاد شده است. چراکه قیمت آن در مقایسه با سکه تمام، بسیار کمتر است و مردم تقدرت خرید سکه تمام را ندارند و برای پس‌انداز، نیم سکه و ربع سکه را انتخاب کرده‌اند.

به گفته کشتی‌آرای همین موضوع باعث افزایش قیمت این سکه‌ها شد. به گونه‌ای که قیمت هر یک از این سکه‌ها به ترتیب با ۱۵۰ هزار تومان، ۲۰۰ هزار تومان و ۱۰۰ هزار تومان گران شود و با قیمت شش میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شود

 

ارسال نظر