رعایت این موارد موجب درمان بی خوابی میشود

در خلال نخستین مراحل خواب، ما هنوز نسبتاً بیدار و هوشیار هستیم. مغز، امواجی تولید می‌کند به نام امواج بتا که دارای فرکانس بالا و دامنه پایین هستند.شروع چرخه خواب و نسبتاً مرحله سبک و خفیفی از خواب است. مرحله ۱ را می‌توان به صورت دوره‌گذار بین بیداری و خواب در نظر گرفت.تیلفون های هوشمند باید در زودترین فرصت ممکن در طول ساعات شام خاموش شوند و هیچگاه تیلفون ها را با خود به تخت خواب نبرید! بسیاری از مردم این را می دانند ولی کمتر کسی این اصول را رعایت می کند.

خواب

نور آبی صفحه تیلفون جلو خواب را می گیرد و باعث می شود که چشمان به مغز بگویند بیدار بماند. به این خاطر هورمون ملاتونین کمتری تولید می شود. این هورمون برای تنظیم خواب شبانه روزی و خواب پرآرامش نقش مهمی بازی می کند. افزون بر این وقتی که ما ایمیل می نویسیم یا پروفایل های مان را در رسانه های اجتماعی به روز می کنیم، بر شدت کار ذهن مان افزوده می شود و ذهن های فعال برای به خواب رفتن به مدت زمان بیشتری نیاز دارند.

خواب

الکول و کافئین نیز خوابیدن را مشکل می کند. توصیه می شود که میان آخرین قهوه و زمان خوابیدن دست کم شش ساعت فاصله باشد. سروصدای بیش از حد زیاد و نور در اتاق خواب نیز خوابیدن را مشکل می کنند.

 

ارسال نظر